hakkımızda

YENİCE SERACILIK TARIMSAL ÜRETİM VE PAZARLAMA TARİHİ
            
1993 yılında Gülsan Tarım işletmesi  adı altında 2500 m2’de  üretime başlayan Yakup GÖNCÜOĞLU ve ekip arkadaşları,  2000 yılında Yenice Seracılık Tarımsal Üretim ve Pazarlama adı altında bugün’kü mevcut  kendine ait arazide üretimini geliştirerek devam etmektedir.
    
personel IMG 02502000 yılında 5 dekar  olarak başladığımız Tarsus ilçesi Yenice beldesindeki üretim tesislerimiz 11 yılda 70 dekara ulaştı. Bu tam otomatik ve ısıtmalı seralarda İç Mekan (Salon) süs bitkileri üretimi yapmaktayız. Üretimimizin %20’si başta Hollanda olmak üzere Ortadoğu, Kıbrıs ve Türki Cumhuriyetlerine ihraç  etmekteyiz. Diğer  %80 üretimimizi  toptancı bayiler aracılığı ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde satılmaktadır.
    
Salon Süs Bitkilerinin yanı sıra 2004 yılında başlatılan Dış Mekan Süs Bitkileri üretim denemelerinin sonucu 2011 yılı sonu itibari ile 250 dekara ulaşmıştır. Dış Mekan Bitkileri olarak başta Akdeniz bölgesi çalı türleri olmak üzere mevsimlik ve çok yıllık çiçekli bitkilerin yanı sıra aromatik bitkiler ve peyzaj uygulamalarında kullanılan 70’e yakın bitki çeşidi üretmekteyiz.
    
Bugün iç mekan Salon süs bitkisi ve dış mekan süs bitkileri genel grubu içerisinde, değişik Ölçüler ve büyüklüklerde olmakla beraber 200’e yakın türle bitki üretimi gerçekleştirmekteyiz. Hollanda ile iç mekan bitki ihracatı yanında  Dış mekan bitki ihracatı proje çalışmaları devam etmektedir.

2010 yılına kadar tek firma olarak çalışan firmamız. Yapı marketlere tedarikçilik yapan Maya Peyzaj Ltd.Şti., Bölgesel pazarlama yapan Kent Peyzaj Ltd.Şti. ve Ana üretici firma Yenice Seracılık olmak üzere üç grup Şirketi olarak 300 dekar alanda üretim; 4 tır 1 kamyon 2 panelvan araç filosu ile sevkiyatlarımızla müşterilerimize hizmet etmeye devam etmekteyiz.

pauseplay
/
show/hide